Animals adoption

Daruj darček, ktorý má ZMYSEL!

Podpor život v našej zoo…

Darček?

Nevieš ako obdarovať svojich blízkych?

Nevieš ako originálne obdarovať svojich blízkych a pritom neutratiť “majland”? Čo by mohlo byť darčekom, čo dáva zmysel aj po čase?

Podpor napríklad chov ohrozených druhov zvierat. Podpor zvieratá a rozsiahlu nenahraditeľnú činnosť Národnej zoo Bojnice formou adopcie. Môžeš si vybrať ľubovoľné zviera a podporiť ho finančnou čiastkou, ktorú si sám zvolíš.

Aktuálne poradie výšky vašej podpory

v roku 2020.

 

Nenašiel si svojho favorita v prvej trojke? Alebo je medzi poslednými?

Zmeň to!

Podpor svojho obľúbenca a zmeň aktuálne poradie.

V jeho mene sa ti originálne poďakujeme!

Alebo si môžeš vybrať niekoho, kto ešte nemá adoptívneho rodiča.

Who can participate?

Adopcia je vhodná pre jednotlivcov, kolektívy, firmy či školy, jednoducho pre všetkých, ktorým osud ohrozených zvierat či ochrany prírody a životného prostredia nie je ľahostajný. Chce im prejaviť svoju priazeň a podporu. Alebo chce darovať darček, ktorý má zmysel! Pretože toto zmysel MÁ!

Ako to u nás funguje?

Pozri si zoznam zvierat a vyber si svojho zvieracieho obľúbenca. Zvieratá sú rozdelené do viacerých kategórií podľa výšky finančnej podpory: bronzová, strieborná, zlatá a platinová adopcia.
Minimálna suma, ktorou možno podporiť život v Národnej zoo Bojnice je 50€. Suma musí byť zaokrúhlená na celé eurá.

Kategórie adopcií

Kategórie a sumy sú aktuálne od 7.6.2022

Adopcie uzatvorené pred týmto dátumom sa riadia do svojho vypršania podľa starých pravidiel.

JEDNOTLIVEC ALEBO KOLEKTÍV?

Rozhodujúcim faktorom je počet adoptívnych rodičov uvedených v zmluve a na certifikáte.

Do jednotlivcov zahŕňame maximálne dve osoby, medzi kolektívy a firmy tri a viac osôb.

POPLATOK ZA ADOPCIU JE NA JEDEN ROK (NIE MESAČNE)!

 

  1.  Bronzová adopcia
    • Jednotlivec  – suma od 50 € do 100 €
    • kolektívy a firmy  – suma od 60 € do 300 €

2. Strieborná adopcia:
• jednotlivec – suma od 101 € do 300 €
• kolektívy a firmy – suma od 301 € do 800 €

3. Zlatá adopcia:
• jednotlivec – suma od 301 € do 500 €
• kolektívy a firmy – suma od 801 € do 1500 €

4. Platinová adopcia:
• jednotlivec – suma od 501 € do nekonečna
• kolektívy a firmy – suma od 1501 € do nekonečna

Keď si vyberieš “svoje” zviera, vyplň formulár nižšie. Určíš aké zviera v zoo si chceš adoptovať, akou čiastkou ho podporíš, vyplníš tvoje kontaktné údaje a rôzne iné detaily potrebné k realizácácii. Keď obdržíme tvoj vyplnený formulár, pripravíme ti adopčnú zmluvu a budeme ťa kontaktovať na email, ktorý uvedieš vo formulári. Niekedy emaily spadnú do priečinku SPAM, tak si prosím ťa skontroluj aj tento priečinok emailov, aby si nemal pocit, že ťa ignorujeme. Po všetkých povinných administratívnych úkonoch (neobávaj sa, nie je to vôbec komplikované) adopcia nadobudne platnosť a my sa ti originálne poďakujeme. Ako konkrétne? Čítaj ďalej a dozvieš sa viac!

How can you help?

Čiastka, ktorou prispeješ, bude použitá na chov tebou určeného zvieraťa. Pomôže nám pokryť náklady na kŕmenie a na starostlivosť o daný druh. V dnešnej ťažkej dobe je táto forma pomoci veľmi nápomocná, až nevyhnutná. Preto sme vďační za každý jeden príspevok.

Ešte malé upozornenie. Adopcia neznamená, že si svojho obľúbenca zoberiete domov. Ide len o symbolickú adopciu, kde naši zverenci zostávajú “u nás doma” a vy im zabezpečíte, aby sa u nás mali čo najlepšie. Predsa takého leva nemôžete mať doma v obývačke.

Adoptívny rodič?

Veril by si tomu, že sa môžeš stať adoptívnym rodičom? A dokonca adoptívnym rodičom svojho zvieracieho obľúbenca? Podľa výšky daru, ktorým sa rozhodneš podporiť tebou vybraný druh zvieraťa sa staneš na min. 1 rok ADOPTÍVNYM RODIČOM. Taká pocta sa nedáva len tak hocikomu. Aby si uveril, dostaneš od nás aj potvrdenie vo forme certifikátu. (viac viď. nižšie).

Adoptívnym rodičom sa môže stať jedna osoba, ale aj viac osôb, napríklad zamilovaný pár, celá rodina, kolektív v senior klube, školská trieda či skupina zamestnancov firmy.

Adoptívny rodič  získa na určené obdobie iba jedného jedinca daného druhu zvieraťa. Pokiaľ sa v zoo nachádza viac jedincov, toho istého druhu, tak je možné aby bolo pri jednom druhu viac adoptívnych rodičov. Maximálny počet adoptívnych rodičov zodpovedá teda počtu jedincov daného druhu.

How can we express our thanks to you?

Odmenou, ktorá bude závisieť od typu zvolenej adopcie.

Každý adoptívny rodič získa miesto na „Strome života“. Ten je umiestnený blízko pri východe zo zoo, takže každý uvidí, kto podporil zvieratá v našej zoo, a naopak, ktoré zvieratá majú vašu podporu. Miesto na Strome života získaš po dobu jedného roka od začatia plynutia danej adopcie.

Čím viac príspevkov a vašej podpory, tým viac lístkov na strome. Náš strom života sa vďaka vašej podpore zaplní. ĎAKUJEME!

Adoptívny rodič získa certifikát v elektronickej podobe vo formáte A4 s fotkou svojho obľúbenca.

Keďže nám životné prostredie nie je ukradnuté a dbáme na jeho ochranu, pošleme ti ho elektronicky emailom, aby sme nevytvárali zbytočný odpad na tejto našej krásnej planéte Zem.

Adoptívni rodičia budú uverejnení aj na našej webovej stránke. Oznam na webe o adopcii pribudne pri najbližšej aktualizácii od povinného zverejnenia darovacej zmluvy.

Naše poďakovanie vo forme malých drobností zo zoo ti príde aj poštou. Čo to konkrétne bude? Nechajte sa prekvapiť, možností je totiž mnoho.

Účasť na dni adoptívnych rodičov. Pošleme ti pozvánku a pripravíme pre teba v máji, jeden špeciálny deň s výnimočným programom. Vážime si tvoju podporu. Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu sa tento významný deň v roku 2021 nebude konať, ale nezúfajte v roku 2022 si spolu užijeme skvelý deň (všetky adopcie z roku 2020 – 2021)!

Voľné rodinné vstupenky pre teba či tvojich blízkych.

Príďte pozdraviť “svojho dočasného člena rodiny” a stráviť pekný deň v zoo!

V blízkosti adoptovaného zvieraťa bude umiestnená ďakovná tabuľka s informáciou o tvojej podpore, a to po dobu jedného roka od začiatku adopcie. Čiže aj ostatní návštevníci zistia, že si adoptívnym rodičom a že ti osud daného zvieraťa nie je ľahostajný.

Dobrý pocit

a to je najviac…

Ak si nenašiel odpoveď na svoju otázku, radi ti ju zodpovieme na: adopcia@zoobojnice.sk

Adopčný formulár:

Po vyplnení a odoslaní formulára prosíme o trpezlivosť, počkajte pokiaľ vám príde od nás email so zmluvou a informáciami o platbe. Pokiaľ vám email nepríde do 5 pracovných dní, kontaktujte nás.

Nenašiel ste svojho zvieracieho obľúbenca? Alebo máš otázky, na ktoré si vyššie nenašiel odpovede?

Neváhaj nás kontaktovať na adopcia@zoobojnice.sk

ĎAKUJEME, ŽE NÁM

POMÁHATE POMÁHAŤ!