Antilopie stádo posilnili dve mláďatá
Úvod » Antilopie stádo posilnili dve mláďatá

S príchodom jari prichádzajú na svet i nové prírastky. Tak ako vo voľnej prírode, aj za bránami zoo je jarné obdobie typickým pre príchod mláďat. V Národnej zoo Bojnice sa tešíme každému zdravému mláďaťu, ktorého narodenie je našou odmenou za dobre odvedenú prácu. Koncom mesiaca marec zavládla radosť na úseku kopytníkov. Ubikácia, v ktorej chováme antilopy vrané, sa rozšírila o dve krásne mláďatá. Samček a samička sa narodili v druhej polovici marca a v súčasnosti sa tešia dobrému zdraviu.

Antilopy vrané patria k najimpozantnejším africkým antilopám vôbec. Sú veľmi vzácnym druhom antilop, ktorý vytvára štyri poddruhy: antilopa vraná východoafrická, antilopa vraná zambijská, antilopa vraná juhoafrická a najvzácnejším druhom je antilopa vraná angolská. Najčastejšie chovaným druhom v zoologických záhradách je antilopa vraná juhoafrická. A práve tento druh žije aj v Národnej zoo Bojnice.

Zakladajúce chovné antilopy vrané sme získali v roku 2010 a prišli k nám zo zoologických záhrad Praha a Dvůr Králové. Už dvanásť rokov sú teda „vranky“ súčasťou našej zoo a každý jeden prírastok nás veľmi teší.

Novonarodeným mláďatám želáme veľa zdravia! V súčasnosti im nízke teploty neumožňujú navštevovať vonkajšiu expozíciu, no už v blízkej budúcnosti sa naši návštevníci môžu tešiť na stretnutie s nimi.