Súťaže
Úvod » Vzdelávanie » Súťaže

SÚŤAŽE

Národná zoologická záhrada vyhlasuje počas roka súťaže v rôznych oblastiach do ktorých sa zapája široká verejnosť od detí až po dospelých. Veľmi doľúbené sú vedomostné súťaže ako je Slovenská zoo lypmpiáda, vedomostné kvízy, ale aj tvorivé a výtvarné súťaže.  Tie najlepšie výsledky a výtvory odmeňujeme zážitkovými cenami a upomienkovými predmetmi.

Baví vás dozvedieť sa niečo nové a zároveň sa pri tom zabaviť?
Príďte si vyskúšať hľadanie kešky pomocou indícií, ktoré sme pre vás ukryli v zoo.


Kto ju nájde ako prvý?

Vašou úlohou je nájsť nápovede v zoo, ktoré vás privedú ku keške. Prvú, začiatočnú úlohu nájdete na tomto paneli. Postupujte podľa inštrukcii a dostanete sa na miesto, kde nájdete ďalšiu indíciu. Postupne pri hraní zoocachingu prejdete takmer celú zoo, pričom sa naučíte niečo o živočíchoch žijúcich v našej zoo. Posledná nápoveď vás nasmeruje ku keške. Keška je malá krabička, v ktorej nájdete zápisník (kde sa môžete zapísať ako úspešní hľadači) a rôzne predmety od iných hľadačov. Pokiaľ si nejaký predmet z tejto kešky zoberiete, musíte namiesto neho vložiť do kešky niečo vy.

Chceš odmenu? Odfoť sa s nájdenou keškou a pošli nám fotku na: email sutaz@zoobojnice.sk a čaká ťa odmena. Výhercu vyžrebujeme v decembri 2023

CELOSLOVENSKÁ VEDOMOSTNÁ SÚŤAŽ PRE ŽIAKOV MŠ, I. A II. STUPŇA ZÁKLADNÝCH ŠKÔL, STREDNÝCH ŠKÔL A NOVINKOU PRE DOSPELÁKOV (pedagógovia, rodičia…) VENOVANÁ ZOOLÓGII a ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU.

Cieľom súťaže je zvýšiť záujem detí, žiakov a študentov slovenských  škôl o zoológiu, ekológiu a ich environmentálne povedomie. Súčasne má prispieť k zlepšeniu informovanosti a angažovanosti v otázkach životného prostredia, a k zvýšeniu environmentálneho povedomia verejnosti vrátane posilnenia spolupráce a komunikácie so zainteresovanými skupinami.

Ostatné súťaže Národnej zoo Bojnice:

Súťaž “Hviezdne safari”

Súťaž “Hviezdne safari”

Hľadá sa ilustrátor/ilustrátorka!

Hľadá sa ilustrátor/ilustrátorka!

PRAVIDLÁ SÚŤAŽE NA INSTAGRAME

PRAVIDLÁ SÚŤAŽE NA INSTAGRAME

Súťaž so zoocachingom

Súťaž so zoocachingom