Národná zoo Bojnice predstavuje: ZOOCACHING
Úvod » Národná zoo Bojnice predstavuje: ZOOCACHING

 

 

Od júla štartujeme pre vás hru zoocaching.
Baví vás dozvedieť sa niečo nové a zároveň sa pri tom zabaviť?
Prídite si vyskúšať hľadanie kešky pomocou indícií, ktoré sme pre vás ukryli v zoo.
Kto ju nájde ako prvý?

 

 

Vašou úlohou je násť nápovedy v zoo, ktoré vás privedú ku keške. Prvú, začiatočnú úlohu nájdete na tomto paneli. Postupujte podľa inštrukcii, a dostanete sa na miesto, kde nájdete ďalšiu indíciu. Postupne pri hraní zoocachingu prejdete takmer celú zoo, pričom sa naučíte niečo o živočíchoch žijúcich v našej zoo. Posledná nápoveda vás nasmeruje ku keške. Keška je malá krabička, v ktorej nájdete zápisník (kde sa môžete zapísať ako úspešní hľadači) a rôzne predmety od iných hľadačov. Pokiaľ si nejaký predmet z tejto kešky zoberiete, musíte namiesto neho vložiť do kešky niečo vy.

Cheš odmenu? Odfoť sa s nájdenou keškou a pošli nám fotku buď na:  Instagram zoobojnice, Facebook ZOO BOJNICE, alebo email sutaz@zoobojnice.sk a čaká ťa odmena. 

 

1. INDÍCIA

Tento živočích sa stal v Európe prvýkrát známym pravdepodobne v časoch rímskych zápasov v Koloseu. Boli to veľmi sociálne a teritoriálne tvory, hlavne noční predátori. Lovili vo svorkách zložených prevažne z mladých samíc a mladých samcov. Celý lov bol dokonale koordinovaný. Časť samíc štvala vybranú korisť a zvyšok svorky útočil zo zálohy. Najskôr sa z úlovku nažral samec, až potom samica a mláďatá. Po uhádnutí odpovede sa presunte k výbehu uhádnutého živočícha. Pozorne si prezrite miesto okolo skleneného výbehu a hľadajte ďalšiu indíciu.