Adopcia zvierat

Daruj darček, ktorý má ZMYSEL!

Podpor život v našej zoo…

Darček?

Nevieš ako obdarovať svojich blízkych?

Nevieš ako originálne obdarovať svojich blízkych a pritom neutratiť “majland”? Čo by mohlo byť darčekom, čo dáva zmysel aj po čase?

Podpor napríklad chov ohrozených druhov zvierat. Podpor zvieratá a rozsiahlu nenahraditeľnú činnosť Národnej zoo Bojnice formou adopcie. Môžeš si vybrať ľubovoľné zviera a podporiť ho finančnou čiastkou, ktorú si sám zvolíš.

Aktuálne poradie výšky vašej podpory

v roku 2023.

 

Nenašiel si svojho favorita v prvej trojke? Alebo je medzi poslednými?

Zmeň to!

Podpor svojho obľúbenca a zmeň aktuálne poradie.

V jeho mene sa ti originálne poďakujeme!

Alebo si môžeš vybrať niekoho, kto ešte nemá adoptívneho rodiča.

Kto sa môže zapojiť?

Adopcia je vhodná pre jednotlivcov, kolektívy, firmy či školy, jednoducho pre všetkých, ktorým osud ohrozených zvierat či ochrany prírody a životného prostredia nie je ľahostajný. Chce im prejaviť svoju priazeň a podporu. Alebo chce darovať darček, ktorý má zmysel! Pretože toto zmysel MÁ!

Ako to u nás funguje?

Pozri si zoznam zvierat a vyber si svojho zvieracieho obľúbenca. Zvieratá sú rozdelené do viacerých kategórií podľa výšky finančnej podpory: bronzová, strieborná, zlatá a platinová adopcia.
Minimálna suma, ktorou možno podporiť život v Národnej zoo Bojnice je 50€. Suma musí byť zaokrúhlená na celé eurá. Adopcia je platná jeden kalendárny rok a platba je teda jednorázová, nie je možné prispievať mesačne.

Kategórie adopcií

Kategórie a sumy sú aktuálne od 1.8.2022

 

Adopcie uzatvorené pred týmto dátumom sa riadia do svojho vypršania podľa starých pravidiel.

JEDNOTLIVEC ALEBO KOLEKTÍV?

Rozhodujúcim faktorom je počet adoptívnych rodičov uvedených v zmluve a na certifikáte.

Do jednotlivcov zahŕňame maximálne dve osoby, medzi kolektívy a firmy tri a viac osôb.

POPLATOK ZA ADOPCIU JE JEDNORÁZOVÝ NA JEDEN ROK (NIE MESAČNE)!

 

 1.  Bronzová adopcia
  • Jednotlivec  – suma od 50 € do 100 €
  • kolektívy a firmy  – suma od 101 € do 300 €

2. Strieborná adopcia:
• jednotlivec – suma od 101 € do 300 €
• kolektívy a firmy – suma od 301 € do 800 €

3. Zlatá adopcia:
• jednotlivec – suma od 301 € do 500 €
• kolektívy a firmy – suma od 801 € do 1500 €

4. Platinová adopcia:
• jednotlivec – suma od 501 € do nekonečna
• kolektívy a firmy – suma od 1501 € do nekonečna

Postup:

 • Keď si vyberieš “svoje” zviera, vyplň formulár nižšie.
 • Určíš aké zviera v zoo si chceš adoptovať, akou čiastkou ho podporíš, vyplníš tvoje kontaktné údaje a rôzne iné detaily potrebné k realizácácii.
 • Keď obdržíme tvoj vyplnený formulár, pripravíme ti darovaciu zmluvu a budeme ťa kontaktovať na email, ktorý uvedieš vo formulári.
 • Niekedy emaily spadnú do priečinku SPAM, tak si prosím ťa skontroluj aj tento priečinok emailov, aby si nemal pocit, že ťa ignorujeme. 🙂
 • Našu spätnú väzbu na tvoj vyplnený a odoslaný formulár čakaj najneskôr do 5 pracovných dní. Robíme všetko pre to, aby sme ťa vybavili čo najskôr, ale niekedy nie je možné obratom odpovedať. Tak ďakujeme za tvoju trzpezlivosť. 🙂
 • Po všetkých povinných administratívnych úkonoch (neobávaj sa, nie je to vôbec komplikované) adopcia nadobudne platnosť a my sa ti originálne poďakujeme.
 • Ako konkrétne? Čítaj ďalej a dozvieš sa viac!

Ako pomôžeš?

Čiastka, ktorou prispeješ, bude použitá na chov tebou určeného zvieraťa. Pomôže nám pokryť náklady na kŕmenie a na starostlivosť o daný druh. V dnešnej ťažkej dobe je táto forma pomoci veľmi nápomocná, až nevyhnutná. Preto sme vďační za každý jeden príspevok.

Ešte malé upozornenie. Adopcia neznamená, že si svojho obľúbenca zoberiete domov alebo že ho priamo navštívite v jeho ubikácii.. Ide len o symbolickú adopciu, kde naši zverenci zostávajú “u nás doma” a vy im zabezpečíte, aby sa u nás mali čo najlepšie. Predsa takého leva nemôžete mať doma v obývačke.

Adoptívny rodič?

Veril by si tomu, že sa môžeš stať adoptívnym rodičom? A dokonca adoptívnym rodičom svojho zvieracieho obľúbenca? Podľa výšky daru, ktorým sa rozhodneš podporiť tebou vybraný druh zvieraťa sa staneš na 1 kalendárny rok ADOPTÍVNYM RODIČOM. Taká pocta sa nedáva len tak hocikomu. Aby si uveril, dostaneš od nás aj potvrdenie vo forme certifikátu. (viac viď. nižšie).

Adoptívnym rodičom sa môže stať jedna osoba, ale aj viac osôb, napríklad zamilovaný pár, celá rodina, kolektív v senior klube, školská trieda či skupina zamestnancov firmy.

Ako sa ti poďakujeme?

Odmenou, ktorá bude závisieť od typu zvolenej adopcie.

Všímaj si nižšie pri každej odmene (obrázku) okrúhle medaile, ktoré symbolizujú kategóriu adopcie (bronzová, strieborná, zlatá, platinová). Tie označujú tvoju odmenu podľa toho, akú adopciu si si zvolil.

Tu ti uvedieme jeden príklad:

Bronzová adopcia zahrňuje:

– certifikát adoptívneho rodiča

– miesto na našej webovej stránke

– milý darček

– účasť na Dni adoptívnych rodičov

– dobrý pocit

Iné typy adopcie majú trochu viac výhod 🙂 Komplet prehľad nájdeš nižšie.

Adoptívny rodič získa certifikát v elektronickej podobe vo formáte A4 s fotkou svojho obľúbenca.

Keďže nám životné prostredie nie je ukradnuté a dbáme na jeho ochranu, pošleme ti ho elektronicky emailom, aby sme nevytvárali zbytočný odpad na tejto našej krásnej planéte Zem.

Adoptívni rodičia budú uverejnení aj na našej webovej stránke. Oznam na webe o adopcii pribudne pri najbližšej aktualizácii od povinného zverejnenia darovacej zmluvy.

Naše poďakovanie vo forme malých drobností zo zoo ti príde aj poštou. Čo to konkrétne bude? Nechajte sa prekvapiť, možností je totiž mnoho.

Účasť na Dni adoptívnych rodičov 2023. Pošleme ti pozvánku a pripravíme pre teba jeden špeciálny deň s výnimočným programom. Termín ešte nevieme presne, ale obvykle to býva v mesiaci máj daného roku. Vážime si tvoju podporu a aspoň takto skromne by sme sa ti chceli poďakovať 😊 Veríme, že si u nás užijete krásny deň!

Adoptívny rodič získa miesto na „Strome života“. Ten je umiestnený blízko pri východe zo zoo. Miesto na Strome života získaš na základe typu adopcie po dobu jedného roka od začatia plynutia danej adopcie.

Čím viac príspevkov a vašej podpory, tým viac lístkov na strome. Náš strom života sa vďaka vašej podpore zaplní a zazelení. ĎAKUJEME!

Voľná rodinná vstupenka pre adoptívneho rodiča (jednotlivec). V prípade kolektívu je to 3x rodinná vstupenka.

Príďte pozdraviť “svojho dočasného člena rodiny” a stráviť pekný deň v zoo!

V blízkosti adoptovaného zvieraťa bude umiestnená ďakovná tabuľka s informáciou o tvojej podpore, a to po dobu jedného roka od začiatku adopcie. Čiže aj ostatní návštevníci zistia, že si adoptívnym rodičom a že ti osud daného zvieraťa nie je ľahostajný.

Dobrý pocit

a to je najviac…

Ak si nenašiel odpoveď na svoju otázku, radi ti ju zodpovieme na: adopcia@zoobojnice.sk

Adopčný formulár:

Kategórie a sumy sú aktuálne od 1.8.2023

Po vyplnení a odoslaní formulára prosíme o trpezlivosť, počkajte pokiaľ vám príde od nás email so zmluvou a informáciami o platbe. Pokiaľ vám email nepríde do 5 pracovných dní, kontaktujte nás.

Nenašiel ste svojho zvieracieho obľúbenca? Alebo máš otázky, na ktoré si vyššie nenašiel odpovede?

Neváhaj nás kontaktovať na adopcia@zoobojnice.sk

ĎAKUJEME, ŽE NÁM

POMÁHATE POMÁHAŤ!