Pre verejnosť
Úvod » Vzdelávanie » Pre verejnosť

PRE VEREJNOSŤ

Národná zoo Bojnice pripravuje podujatia a akcie nie len pre deti a žiakov v podobe zooškoly, ale aj pre širokú verejnosť. Počas celého roka ponúkame rôzne  vzdelávacie, zábavne a zmysluplné akcie.

SVETOVÉ DNI

 

Každoročne si pripomíname niekoľko významných svetových a environmentálnych dní a medzinárodných dní konkrétnych druhov zvierat, ktoré upriamujú našu pozornosť na mnohoraký svet prírody okolo nás a nútia nás zamyslieť sa nad našou úlohou v ňom.

Pri týchto príležitostiach Vám prinášame rôzne príspevky, kvízy  a vzdelávacie aktivity či už na našich sociálnych sieťach alebo priamo v areáli zoo.

NÁUČNÉ LETO

V ZOO

 

Počas letných prázdnin  Národná zoologická záhrada pripravuje pre návštevníkov edukačné stánky v zoo. To svoje si tam nájde milovník všetkých druhov zvierat od  motýľov, plazov, vtákov, cicavcov až po exotické druhy živočíchov.

Prinášame Vám aj zaujímavé eko témy.

OSTATNÉ

PODUJATIA

 

Národná zoologická záhrada počas roka pripravuje rôzne náučne ale aj zábavné podujatia pre širokú verejnosť. Na svoje si prídu deti, ale aj dospelí v projektoch, ktoré prinášame každoročne a sú pre návštevníkov známe.  Súčasťou podujatí sú odborné konferencie a semináre pre určitú skupinu ľudí.

  • Noc netopierov

  • Za jednotky do zoo, Mikuláš, Prváčikovia v zoo

  • Kvapka krvi

  • Dr. Klaun

  • Strašidelná zoo

  • Konferencie a semináre

  • Tvorivé workshopy

  • Deň adoptívnych rodičov

  • Zoolampa

ZOOKRÚŽOK

PRE VEREJNOSŤ

ZOOKRÚŽOK

MLADÝ

ZOOLÓG

 Je určený pre deti, ktoré zaujíma príroda a zvieratá a chcú rozvíjať svoj záujem o prírodu a dozvedieť sa viac. Realizuje sa počas školského  roka 1x do mesiaca v sobotu od 9.00 – 12.00 hod.

Pre veľký záujem otvárame aj druhý zookrúžok. Realizuje sa počas školského roka 1x do mesiaca v sobotu od 12.00 – 15.00 hod.

ZOOAKADÉMIA

ZOOAKADÉMIA

Je určena pre deti od 7 do 12 rokov (s ukončenou 1. triedou). Tábor je zameraný predovšetkým na pobyt v prírode a pozorovanie zvierat. Deti sa zoznámia so zvieratami bojnickej zoo, dozvedia sa množstvo zaujímavostí o rozmanitosti živočíšnej ríše i jej ochrane. Na deti čakajú v areáli zoo súťaže, hry, zábavné kvízy, pracovné listy a mnoho ďalšieho. Počas týždňa deti spoznajú celú záhradu, nazrú do jej zákulisia a zoznámia sa aj s prácou chovateľov.

Denná zooakadémia sa realizuje v turnusoch  počas letných prázdnin, od pondelka do piatka.