Benefičný online koncert „Hráme pre 20 ZOO”
Úvod » Benefičný online koncert „Hráme pre 20 ZOO“

 

 

Nenechajte si ujsť benefičný online koncert „Hráme pre 20 ZOO“

Únia českých a slovenských zoologických záhrad (UCSZOO) pripravuje benefičný online koncert pod názvom „Hráme pre 20 ZOO.“ Jeho začiatok je naplánovaný na nedeľu, 9.mája o 17:00 hodine. Projekt je určený na podporu dvadsiatich zoologických záhrad združených v UCSZOO, ktoré sa z dôvodu neželanej výluky ocitli v nelichotivej, priam až kritickej situácii. Medzi ne patrí i Národná zoo Bojnice. Online vysielanie bude prenášané prostredníctvom webového portálu Ticketstream.cz, na ktorom budú vstupenky v predpredaji od 30.apríla 2021. Cieľom dobročinného projektu je získať čo najviac finančných prostriedkov pre zoologické záhrady. Výťažok má podporiť nemalé straty, spôsobené pandémiou COVID-19.

Za zrodom a realizáciou tejto myšlienky stojí produkčný tím vedený Tomášom Wimmerom. „Keď sa ku nám z médií dostala informácia o ťažkej situácii zoologických záhrad, okamžite sme zacítili potrebu pomôcť. Z tohoto dôvodu sme sa obrátili na riaditeľa libereckej zoo Davida Nejedla a po vzájomnej konzultácii sme sa rozhodli zorganizovať benefičný koncert pre všetkých dvadsať zoologických záhrad, ktoré sú súčasťou únie. Ide o unikátny a premiérový projekt svojho druhu. Veríme, že prinesie úspech a že sa nám podarí prostredníctvom známých osobností vyzbierať pre zoologické záhrady dostatok finančných prostriedkov,“ vysvetlil Tomáš Wimmer.

Unikátny streamový online koncert prebehne formou OpenAir na záhrade Lidových sadů, ktoré sú súčasťou zoologickej záhrady Liberec. Diváci sa tak ocitnú v príjemnom prostredí bez toho, aby opustili svoje obývačky. Koncert bude prešpikovaný vystúpeniami známych kapiel a interprétov, akými sú například No Name, Rybyčky 48, Dan Bárta, MIG21, Jakub Děkan, Denoi, LinaKaro, či Igor Orozovič so svojou kapelou.

Záujemcovia si kúpou vstupenky užijú nie len hudobné popoludnie plné mediálních hviezd, ale podporia plynulý chod dvadsiatich zoologických záhrad v Českej a Slovenskej republike. Napriek tomu, že v Čechách boli zoologické záhrady otvorené 12.apríla a na Slovensku o týždeň neskôr, straty z predchádzajúceho obdobia sú len ťažko vyčísliteľné a nekompenzovateľné.