Ďalekohľad do kampane venovali návštevníci z Čiech
Úvod » Ďalekohľad do kampane venovali návštevníci z Čiech

V rámci kampane Silent Forest / Umlčaný les sme vyzvali našich návštevníkov, aby sa aj oni aktívne zapojili k pomoci ohrozeným spevavcom v juhovýchodnej Ázii. Jednou z foriem pomoci je aj venovanie ďalekohľadu. Staré (ale funkčné) ďalekohľady zbierame v predajni suvenírov v našej zoo a potom ich cez koordinátorov kampane poskytneme deťom v Ázii. Deti tak budú prostredníctvom výukových programov motivované k rozvoju záujmu o životné prostredie a jeho ochranu. Ďalekohľady venujeme ekologickým centrám po celej Indonézii.

Prispieť do našej zbierky ďalekohľadov sa rozhodla aj p. Jaroslava z Českej republiky. Pricestovala na Slovensko s vnúčatami a v Bojniciach trávia spoločné prázdniny. Keď sa rozhodli pre návštevu zoo, priniesli do našej zbierky ďalekohľad. “Je to pekná myšlienka, že zoo pomáha aj zvieratám v iných krajinách,” povedala. Po odovzdaní ďalekohľadu sa vybrali na prehliadku záhrady, aby mohli obdivovať zvieratá.

Prispejte aj Vy a prineste nám svoj ďalekohľad! Kým ho odovzdáme koordinátori kampane, bude zatiaľ vystavený vo vitríne v predajni suvenírov, kam nazbierané ďalekohľady ukladáme.
Kampaň Silent Forest / Umlčaný les má za cieľ upozorniť na súčasný masívny úbytok a vymieranie vtáčích druhov v tropických dažďových lesoch v juhovýchodnej Ázii. Je to spôsobené stratou ich prirodzeného prostredia, ale predovšetkým nadmerným lovom. Niektoré druhy spevavcov sú pre svoje výnimočné sfarbenie či unikátny spev v masívnych počtoch odchytávane z lesov a predávame na trhoch. Často ide o ilegálny obchod s chránenými a kriticky ohrozenými druhmi.