Deň zvierat a Medzinárodný deň ošetrovateľov zvierat sme oslávili s Dr. Klaunom
Úvod » Deň zvierat a Medzinárodný deň ošetrovateľov zvierat sme oslávili s Dr. Klaunom

Poslaním nadácie Fond Dr. Klaun Trenčianskej nadácie je prinášať radosť a smiech tým, ktorí to najviac potrebujú. Starajú sa o to klauni, ktorí svojim umením rozveseľujú najmä ľudí, ku ktorým nebol osud príliš zhovievavý. Jedným z podujatí, ktoré sa v poslednom období stalo tradíciou, je aj každoročný projekt za bránami Národnej zoo Bojnice. Typickým dátumom pre stretnutie klaunov s hendikepovanými deťmi, ale i dospelými je 4. október, na ktorý pripadá Deň zvierat a Medzinárodný deň ošetrovateľov zvierat.

V prvý októbrový utorok navštívilo Národnú zoo Bojnice 119 hendikepovaných ľudí z dvanástich zariadení, ktorí sa prišli odreagovať od každodenných starostí. Doprovod im robilo 56 pedagogických pracovníkov. Podujatia tohto typu im pomáhajú ľahšie zvládať zdravotné problémy a aspoň na chvíľu vymenia bolesť za radosť a úsmev na tvári.

Do bojnickej zoo si si v tento deň našli cestu deti zo Základných špeciálnych škôl v Brezolupoch a v Prievidzi, domy s opatrovateľskou službou Hrabiny Nová Baňa, Adam v Kochanovciach, Prameň Dolný Kubín, Matulay Bratislava, Nosice, Horelica, Nový domov, Pastuchov, ako aj zariadenia Symbia Zvolen, či Chalúpka Partizánske.

O program sa starali traja klauni, ktorí boli rozdelení do troch stanovíšť. Naši návštevníci sa najskôr stretli na spoločnom stanovišti v bufete Thermal, kde bolo podujatie slávnostne otvorené a na ktorom sa od zamestnancov Odboru marketingu a propagácie dozvedeli veľa zaujímavostí zo sveta zvierat. Naše lektorky Zuzka a Veronika zabavili deti edukačno-zábavným programom a potom sa už všetci vydali na cestu zoologickou záhradou, v ktorej na nich čakali vyššie spomínané stanovištia. Na každom z nich čakal klaun, ktorý im zahral svoje predstavenie. Návštevnícka trasa ožila a niesol ňou detský smiech. A práve to je hlavným cieľom podujatia Dr. Klaun.