Národná zoo Bojnice je s Ukrajinou!
Úvod » Národná zoo Bojnice je s Ukrajinou!

Solidarita a pomoc je teraz veľmi dôležitá!

Niet na Slovensku človeka, ktorému by spod pozornosti uniklo dianie za východnou hranicou našej vlasti. Peklo, ktoré sa rozpútalo v susednej Ukrajine, vyhnalo z tejto krajiny mnoho občanov, ktorí hľadajú útočisko práve na území Slovenskej republiky! Sú medzi nimi matky s deťmi, ale i ďalší zúfalí a bezbranní obyvatelia Ukrajiny.

Na hranice prichádzajú aj ľudia so zvieratami. S ponukou na pomoc zvieratám, ktoré so sebou priniesli ľudia utekajúci pred vojnovým konfliktom na Ukrajine, alebo ide o zvieratá, ktoré sú evakuované z útulkov a iných zariadení sa obracajte na Zvierací ombudsman (https://www.facebook.com/zvieraciombudsman/ ) alebo priamo tu: http://zvieraciombudsman.sk/…/chcem-pomoct…/…

Ukrajinské zoologické záhrady budú skôr či neskôr potrebovať finančnú podporu. Preto naši kolegovia zo Zoo Praha vytvorili špeciálny podúčet ich zbierkového konta „Pomáháme jim přežít.”

V rámci UCSZOO sa Nzoo Bojnice pripája k podpore tejto zbierky a pokiaľ je možnosť a záujem, môže to urobiť aj ktokoľvek z vás!

Údaje pre platbu sú nasledovné:

Číslo účtu: 43-6804660247

Kód banky: 0100

IBAN: CZ2401000000436804660247

SWIFT/BIC: KOMBCZPPXXX

Názov účtu: ZOOLOGICKÁ ZAHRADA – POMÁHÁME JIM PŘEŽÍT

Názov banky: Komerční banka a.s.

Adresa banky: Na Příkopě 33 č.p. 969, Praha 1, 114 07

Názov príjemcu: Zoologická zahrada hl. m. Prahy

Adresa príjemcu: U Trojského zámku 120/3, Praha 7, 171 00

Variabilný symbol: 2022

Správa pre príjemcu: Ukrajina

Ďalšie dôležité dôveryhodné informácie, kontakty, prehľady niektorých organizácií, ktoré robia systematickú a cielenú pomoc nájdete na Zelená linka (https://www.facebook.com/zelenalinka ).

ĎAKUJEME!