Oslávili sme narodeniny levov
Úvod » Oslávili sme narodeniny levov

V sobotu 30. januára 2016 sa v Zoologickej záhrade Bojnice oslavovalo. Tento deň patril trojici našich levov berberských: otcovi Aslanovi a jeho potomkom Ramzesovi a Zare. Levíčatám sme gratulovali k prvým narodeninám, Aslan mal na torte päť sviečok. Na oslavu zavítali aj krstní rodičia našich levíčat – moderátori TV JOJ Dana Strculová a Ján Mečiar, ktorí priniesli pre levy krásne dary.
Pripravený bol bohatý program ako pre návštevníkov, tak aj pre oslávencov. Začali sme prezentáciou o levoch v Centre environmentálnej výchovy, kde si deti aj dospelí mohli porovnať stopy leva, jaguára a vlka a dotknúť sa Aslanovej hrivy. Nasledovala autogramiáda krstných rodičov a po nej sme sa presunuli k výbehu levov.
Vo vyzdobenom výbehu čakali na oslávencov mäsové torty a papierové zebry, ktoré sme vyrábali s deťmi zo Zookrúžku. Levíčatá si pochutili na dobrotách spolu so svojou mamou Ginou, Aslan sa podelil s levicou Bubou.
Nasledoval ešte prípitok so želaním pre levy a oslava bola na konci. Obdarovaní v tento deň neboli len oslávenci, ale aj každý návštevník, ktorý prišiel v maske leva dostal darček od zoo.
V tento slnečný deň zavítalo do zoo 217 návštevníkov.