Otvorenie letnej turistickej sezóny 2019
Úvod » Otvorenie letnej turistickej sezóny 2019

Ako bolo?

V poradí už 64. sezóna bola spestrená sprievodom masiek, akrobatickým vystúpením aj predajom suvenírovej bankovky.

V sobotu 27.4.2019 sa v Bojniciach otvárala Letná turistická sezóna. Pre Národnú zoologickú záhradu Bojnice ide o každoročnú tradíciu, no tento rok bola trochu iná, než sú naši návštevníci zvyknutí. Pridali sme sa k partnerským inštitúciám v našom meste a sezónu sme tento rok otvárali spoločne.

Podujatie začalo sprievodom od zámku na námestie, kde sa sezóna symbolicky otvorila. Našu zoo v sprievode reprezentovali zvieracie masky, ktoré si pripravili členovia našich Zookrúžkov. Pozvanie na otvorenie sezóny prijal aj štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR Boris Susko, ktorý sa nielen prihovoril prítomným, ale spoločne s riaditeľom zoo Milanom Šovčíkom, primátorom mesta Bojnice Františkom Támom a ďalšími hosťami prestrihol pásku, čím symbolicky bola otvorená letná sezóna v Bojniciach.

Po ukončení sprievodu a prezentácie zoo na námestí program vyvrcholil krátkou ukážkou sokoliarov Aquila.  V zoo sme si pre návštevníkov pripravili trialshow a vyhodnotenie najkrajšej zoo masky zo sprievodu. Poobede bol zahájený aj predaj druhej série suvenírovej eurobankovky, ktorej motívom je tento rok antilopa kudu veľký.  Napriek tomu, že počasie nebolo úplne priaznivé, do záhrady zavítalo dohromady 1458 návštevníkov.