Otvorenie Letnej turistickej sezóny sa neúprosne blíži, nepremeškajte príležitosť stráviť sobotu vo svete rozprávok
Úvod » Otvorenie Letnej turistickej sezóny sa neúprosne blíži, nepremeškajte príležitosť stráviť sobotu vo svete rozprávok

OTVORENIE LETNEJ TURISTICKEJ SEZÓNY

 

Posledná aprílová sobota sa bude niesť v duchu osláv. V Národnej zoo Bojnice, oficiálne otvoríme letnú turistickú sezónu. Jej otvorenie bude spojené s tradičným podujatím, ktorého záštitu nesie mesto Bojnice a ktoré sa v aktuálnom kalendárnom roku ponesie v rozprávkovom duchu. Súčasťou programu bude i neodmysliteľný sprievod. Národná zoo Bojnice sa pripojí k svojim partnerským organizáciám a mestu Bojnice, aby spoločne s nimi privítala sezónu, ktorá v našom regióne odštartuje život v rámci turistického ruchu.

Sprievod bude niesť názov „Po stopách rozprávok“ a jeho zámerom je prezentácia filmov a seriálov, ktoré boli v minulosti nakrútené v okolitom regióne. V sprievode tak uvidíte nezabudnuteľnú Bambuľku, ale i šialene smutnú princeznú, ako aj princeznú Fantaghíro. Deti pozdraví svojho času populárny Matelko a zaspomíname si na starú slovenskú klasiku, ako napríklad na film Vivat Beňovský, či seriál z prostredia našej zoo, Safari. To ale nie je ani zďaleka všetko, pozrieme sa aj na ďalšie filmové projekty, ktoré sa stali klasikou slovenskej kinematografie.

Chýbať nebude ani zábavný program pre deti a to vo forme tvorivých dielní, tanečnej školy, či fotenia s rozprávkovými bytosťami. A pokiaľ Vás zaujíma história mesta Bojnice či okolitého regiónu, aj v tomto prípade si prídete na svoje. Budete sa môcť totiž ponoriť do deviatich náučných a zaujímavých príbehov.

Otvorenie Letnej turistickej sezóny tak prinesie nezabudnuteľný program a krásne prežitú sobotu v rozprávkovom svete. Jeho súčasťou sa stane i výprava Národnej zoologickej záhrady, ktorá sa bude v slávnostnom sprievode prezentovať jedinečnými kostýmami. Viac už ale prezrádzať nebudeme, príďte si atmosféru tohto podujatia vychutnať osobne!

Nepremeškajte ani možnosť navštíviť bojnickú zoologickú záhradu, aby Vaša cesta do Bojníc bola obohatená o ďalšie nezabudnuteľné zážitky!

Tešíme sa na Vás!