Otvorili sme už 63. Letnú turistickú sezónu
Úvod » Otvorili sme už 63. Letnú turistickú sezónu

Zaujímavý program a krásne počasie prilákalo veľa návštevníkov, počas otvárania sezóny prišlo do zoo 6767 ľudí.

Národná zoologická záhrada Bojnice otvorila v utorok 1. mája 2018 v poradí už svoju 63. letnú sezónu. Otvorili ju symbolicky prejdením cez turnikety riaditeľ bojnickej zoo Ing. Milan Šovčík a štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR Ing. Norbert Kurilla, PhD, spolu s hosťami.

Na návštevníkov čakal počas tohto dňa zaujímavý program – pripravená bola autogramiáda medailistov zo ZPH PJONGČANG 2018 – lyžiarov Jakuba Kraka a Branislava Brozmana. V infostánkoch čakali na zvedavé otázky návštevníkov ošetrovatelia, ktorí prezradili akú potravu majú ich zvierací zverenci najradšej a porozprávali o tom, aká krásna, ale náročná je práca v zoo. Ľudia sa dozvedeli okrem toho o problematike CITES – aké suveníry si nenosiť z dovolenky, tiež čo je to vtáčia kriminalita, prečo by sme mali obmedziť spotrebu palmového oleja či ako ohrozujú nepôvodné druhy zvierat naše biotopy. Jeden stánok bol venovaný aj dôležitosti včiel.

Program bol doplnený o výrobu mandaly návštevníkmi zo živých kvetov a tvorivé dielne, kde sa vznikali zaujímavé výtvory zo samotvrdnúcej hmoty a maľovalo sa ostošesť, a to nielen na papier, ale mohli sa dať pomaľovať aj deti na tvár.

Veľký aj malý sa zapojili do nášho ZOO KVÍZU, kde po zodpovedaní otázok a vylúštení tajničky mohli vyhrať zážitkové programy – vstup do zázemia. Do súťaže sa zapojilo vyše tristo súťažiacich, ale šťastie sa mohlo usmiať len na dvoch. Vstup do zázemia k sloniciam vyhral Maxim Daniel Varga a vstup do zázemia Vivária získal Martin Ranuša. Výhercom srdečne gratulujeme.