Ponuka zoologických preparátov na zapožičanie
Úvod » Ponuka zoologických preparátov na zapožičanie

Zoologická záhrada Bojnice pripravila dve zostavy dermoplastických preparátov na rozšírenie a doplnenie výuky na školách všetkých stupňov. Tieto preparáty je možné si po dohode zapožičať. Vypožičať si možno všetky exempláre alebo len ich výber, K dispozícii sú nasledovné dermoplastické preparáty vtákov:

Ide o praktickú a interaktívnu pomôcku na hodinu prírodopisu či biológie. Na vysvetlenie detailov stavby ich tela a zdôraznenie ich charakteristických znakov sú takéto pomôcky neoceniteľné. Je pekné vidieť nádherného vtáka lietať nad lesom, vo voliére vtákov v zoo alebo na videu či fotke, no žiak nebude mať nikdy možnosť obzrieť si viaceré anatomické detaily z bližšia. Nepostrehne detaily tvaru zobáka či pazúrov na nohe, alebo nezbadá ako rôznorodo je sfarbené jeho operenie.

Súčasťou oboch setov je možnosť získať pracovné listy, ktoré sú k nim na mieru pripravené. Obsahom listov je základná charakteristika vybraných druhov vtákov, omaľovánka, hádanky ako kŕmiť niektoré z nich v zimnom období, kvízové otázky, osemsmerovky, krížovky, doplňovačky a iné úlohy.