Prvá októbrová sobota mala za bránami bojnickej zoo na programe prvé stretnutie mladých zoológov
Úvod » Prvá októbrová sobota mala za bránami bojnickej zoo na programe prvé stretnutie mladých zoológov

 

Prvá októbrová sobota mala za bránami bojnickej zoo na programe prvé stretnutie mladých zoológov

Na prvom zookrúžku v školskom roku 2021/2022 sa zišiel tucet „mladých zoológov.“ Medzi nimi boli aj nové tváre a veková hranica medzi jednotlivými deťmi je veľká. Najmladším „zoológom“ je iba päťročná slečna a naopak najstaršou členkou už šestnásťročná Bojničanka. Tento fakt potvrdzuje konštatovanie, že zvieratá, živočíšna ríša, či životné prostredie sú témy, ktoré spájajú všetkých ľudí na Zemi bez ohľadu na vek. A na svoje si prídu naozaj všetci. Na premiérovom stretnutí bolo dôležité nastaviť edukačné osnovy pre všetky vekové skupiny detí. Prioritou je, aby bol pre každého účastníka zookrúžok ladený zábavnou formou. Pripravených máme množstvo aktivít a práve jeseň je veľmi vďačným ročným obdobím v oblasti tvorivých dielní. Na prvom stretnutí sme si ujasnili, čo bude náplňou zookrúžku. Deti odprezentovali svoje názory a poukázali na témy, ktorým by sa radi počas školského roka venovali.

Najviac zaujala expozícia

Po zoznámení sme sa z prednáškovej sály vybrali do expozičnej časti, s ktorou sa deti mali možnosť bližšie zoznámiť. Prešli sme takmer celou návštevníckou trasou a nazreli sme do zázemia kopytníkov. A práve expozičná časť našich malých „zoológov“ najviac zaujala. Preto by sa ďalšie stretnutia mali uberať edukačným programom priamo v návštevníckej časti zoo.

Čo nás čaká

Okrem spoznávania jednotlivých exotických zvierat sa budeme učiť správne pristupovať k životnému prostrediu či ochrane biodiverzity. Práve zdravé a čisté životné prostredie bude témou nastávajúceho zookrúžku. Svoje poznatky z praxe  budú deťom odovzdávať aj chovatelia jednotlivých zoologických úsekov. Deti sa zapoja i do „jesennej gruntovačky,“ ktorú absolvujeme už v sobotu, 23.októbra v okolí Košovských jazier.

Nazrieme i do úseku záhradníctva

V priebehu školského roka 2021/2022 sa pozrieme aj na úsek, ktorý je v Národnej zoo Bojnice veľmi dôležitý. Navštívime záhradníkov a dozvieme sa o ich práci v súvislosti s chovom našich zvierat.

O jednotlivých zookrúžkoch Vás budeme pravidelne informovať na webovej stránke Národnej zoologickej záhrady Bojnice, ale i prostredníctvom sociálnych sietí. K nahliadnutiu bude tiež fotogaléria z aktivít detí v rámci zookrúžku.