Rozrástli sme sa o dve mláďatá pásavca šesťpruhého
Úvod » Rozrástli sme sa o dve mláďatá pásavca šesťpruhého

Chladné počasie už čo nevidieť pominie a naši návštevníci sa môžu tešiť na krásne jarné počasie. S ním je samozrejme spojená návšteva bojnickej zoo. Počas mimosezónneho obdobia sme Vám prinášali množstvo noviniek a udalostí, ktoré sa za bránami zoo udiali. Boli medzi nimi príchody, odchody, ale i nové prírastky, ktoré sa u nás narodili.

K nim patria aj dve mláďatá pásavca šesťpruhého, ktoré prišli na svet, len nedávno, konkrétne v druhej polovici mesiaca február. Narodili sa chovnému páru, ktorý obdržala bojnická zoo formou daru. Samička sa narodila v roku 2007 a bola k nám transportovaná zo Švajčiarska, zo zoo Papiliorama. Samček pochádza z francúzska, zo zoologickej záhrady v Montpellieri a našim „obyvateľom“ sa stal v roku 2019. Napriek tomu, že samička už má pokročilý vek, sa obe mláďatá narodili zdravé a vo výbornej kondícii. Darí sa im vynikajúco a naši návštevníci sa na nich môžu tešiť už v nastávajúcich letných mesiacoch.

Na rozdiel od ostatných druhov pásavca, je pásavec šesťpruhý aktívny najmä cez deň a z tohto dôvodu sa nám podarilo vyhotoviť fotografie, či video, ktoré si pod článkom môžete pozrieť.