Školský rok 2022/2023 je za dverami a spolu s ním prichádza obľúbený zookrúžok, známy pod názvom „Mladý zoológ“
Úvod » Školský rok 2022/2023 je za dverami a spolu s ním prichádza obľúbený zookrúžok, známy pod názvom „Mladý zoológ“

 

 

Po letnej pauze sa opäť hlási o slovo veľmi populárny a už tradičný zookrúžok, ktorý nesie názov „Mladý zoológ.“ Jednou z priorít Národnej zoologickej záhrady Bojnice je edukácia detí a mládeže. Preto ponúkame svojim návštevníkom a záujemcom množstvo vzdelávacích programov, ktoré sa snažíme spájať so zábavou. Jedným z takýchto programov je práve spomínaný zookrúžok, ktorý nielenže vzdeláva deti a mládež, ale naši „mladí zoológovia“ počas neho zbierajú nezabudnuteľné zážitky.

Okrem odborných a náučných prednášok sa naši „mladí zoológovia“ dostávajú na miesta, o ktorých sa bežnému návštevníkov môže iba snívať. Spoločne navštevujeme zázemie zoologických úsekov, v ktorých sa rozprávame so skúsenými chovateľmi, no stávame sa tiež súčasťou tímu našich zamestnancov. Deti zo zookrúžku si neraz mali možnosť vyskúšať prácu chovateľov a s našimi zvieratami prichádzajú do bezprostredného kontaktu, z opačnej strany návštevníckej trasy. Na každom stretnutí lektori nadväzujú na teoretickú časť priamo v expozícii zoo a tak si deti jednotlivé témy zapamätajú podstatne jednoduchšie.

Našim cieľom je viesť mladých ľudí k ochrane životného prostredia, živočíchov v ňom a učíme ich pozitívne, no v prvom rade zodpovedne vnímať okolitú biodiverzitu. Témami ktorým sa venujeme nie sú iba zvieratá za bránami našej zoo. Veľký apel kladieme i na triedenie či recykláciu odpadu, ale i poznatky o menej obľúbených živočíchoch, akými sú napríklad hlodavce, hmyz, netopiere, plazy, hady a iné.

Vďaka zážitkovej forme vzdelávania je o náš zookrúžok stále väčší záujem a my sa už teraz tešíme na nastávajúci školský rok, v ktorom sa budeme opäť s našimi „mladými zoológmi“ stretávať.

Z tohto dôvodu Vám dávame na vedomie, že už v septembri spúšťame ďalší ročník zookrúžku „Mladý zoológ.“

Viac sa dozviete na úvodnom stretnutí, na ktoré pozývame všetkých rodičov našich „mladých zoológov.“ Stretnutie je na programe v sobotu 24. septembra 2022, o 09:00 hod. v prednáškovej sále Centra environmentálnej výchovy Národnej zoo Bojnice.

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte e-mailom na zookruzok@zoobojnice.sk.

Tešíme sa na Vašu účasť a vopred ďakujeme za prejavený záujem!