Študenti zo Strednej poľnohospodárskej školy nás navštívili po druhý raz v krátkom časovom slede
Úvod » Študenti zo Strednej poľnohospodárskej školy nás navštívili po druhý raz v krátkom časovom slede

Možnože si ešte spomínate na článok, ktorý sme publikovali začiatkom mája a v ktorom sme Vám priniesli informáciu o návšteve študentov zo Strednej poľnohospodárskej školy v Žiline. Neprešli ani dva mesiace a my sme hostili študentov tejto školy opäť.

Ich návšteva bola spätnou väzbou na prednášku a komentovanú prehliadku z prvého turnusu, čo je pre nás veľkým zadosťučinením. Tentoraz sa v prednáškovej sále Centra environmentálnej výchovy stretli straší študenti, ktorí boli okamžite po svojom príchode aktívni a otázkami nešetrili. Po všeobecnej prednáške, týkajúcej sa poslaní Národnej zoo Bojnice, sa aj v tomto prípade zhostil slova hlavný veterinár bojnickej zoo, Michal Belák.

Po edukačnej časti sme sa so študentami presunuli do exteriéru zoo. V ňom študenti mali možnosť nazrieť na miesta, ktoré bežný návštevník nemôže vidieť. Prešli sme si zázemím zebier, antilop bongo, antilop vraných, oryxov juhoafrických, kudu veľkého, pakoňov modrých, vodáriek jeleňovitých a zvyšnú expozíciu sme obehli po návštevníckej trase.

Študenti sa pri každej ubikácii dozvedeli mnoho nového a zo zoologickej záhrady sa im odchádzať nechcelo. Sme radi, že sa nám aj v tomto prípade podarilo spojiť edukáciu so zábavou tak, aby to zaujalo mladých ľudí a aby od nás odchádzali s nezabudnuteľnými zážitkami.