Svetový deň mokradí
Úvod » Svetový deň mokradí

[image_options image_id=”4088″ align=”none” overlay=”dottoro_gallery_follow_mouse”][/image_options]Pri príležitosti Svetového dňa mokradí si Zoologická záhrada Bojnice pripravila podujatie pre II. stupeň základných škôl.

Na prednáške sa dozviete základné informácie o mokradiach, o ich význame, faune a flóre.

Máme pripravené dermoplastické preparáty druhov, ktoré žijú pri mokradiach a deti si tak budú môcť zblízka obzrieť tieto druhy.
Na rozprávaní o mokradiach si povieme niečo viac aj o ohrozenej korytnačke močiarnej a s tým súvisiacim chovom obľúbených korytnačiek písmenkových.

V prípade záujmu sa treba prihlásiť na konkrétny termín. Trvanie podujatia cca 45 minút.

Termíny:

Štvrtok  2.2.2017

9:00 h

10:30 h

13:00 h

Piatok 3.2.2017

9:00 h

10:30 h

13:00 h

 

Počet účastníkov je limitovaný!

Miesto konania: Centrum environmentálnej výchovy Zoo Bojnice („Zooškola“)

Prihlásiť sa môžete mailom: simona.kubickova@zoobojnice.sk.

 

Ako to dopadlo?

Na podujatí sme účastníkom vysvetlili, čo sú to mokrade, kde všade ich môžeme nájsť a mnohí boli prekvapení, že aj v našom okolí máme významné lokality – Košské mokrade. Tiež sme si povedali, aký je význam mokradí, akú majú funkciu a tiež veľmi dôležitú vec – ako ich chrániť. Bližšie sme si predstavili flóru
a faunu mokradí, účastníci ocenili najmä možnosť detailne si prezrieť niektoré druhy zvierat na pripravených dermoplastických preparátoch. Veľmi poučné boli i názorné príklady z praxe, ktoré si pripravil RNDr. Vladimír Slobodník zo Štátnej ochrany prírody SR.

Celkovo sa prednášok zúčastnilo 123 účastníkov v 4 skupinách. O mokradiach sme sa rozprávali aj na stretnutí s trinástimi členmi Zookrúžku, ktorý organizuje naša zoo v spolupráci s CVČ Junior Bojnice.