Svetový deň Zeme 2023 – Investuj do našej planéty!
22. apríla 2023
Úvod » Svetový deň Zeme 2023 – Investuj do našej planéty!

Dátum 22. apríl sa spája so Svetovým dňom Zeme. Témou pre rok 2023 je tak ako minulý rok –  Investuj do našej planéty. Prvýkrát v histórii Svetového dňa Zeme sa tak pokračuje v rovnakej a veľmi dôležitej téme.

Plagát Deň Zeme. Zdroj: earthday.org/Nzoo Bojnice

„Investície do našej planéty sú nevyhnutné pre jej ochranu. Ide tiež o najlepší spôsob ako vydláždiť cestu k prosperujúcej budúcnosti,“ uvádza sa na oficiálnej stránke earthday.org. Možností ako „investovať“ do našej planéty je niekoľko. Od zníženia plastového odpadu, cez nákup oblečenia udržateľnej módy až po zapojenie sa do konkrétnych aktivít na oslavu Svetového dňa Zeme.

Plagát k Svetovému dňu Zeme. Zdroj: earthday.org/Nzoo Bojnice

Národná zoologická záhrada v Bojniciach upozorňuje na potrebu chrániť životné prostredie a planétu Zem aj prostredníctvom svojich aktivít. Počas akcie Otvorenie letnej turistickej sezóny v Bojniciach, ktorá sa konala 21. apríla 2023, preto návštevníkom a záujemcom ponúkla maľovanie prírodnými farbami či možnosť vyrobiť si recyklovaný papier.

Ak máte záujem, môžete sa tiež zapojiť do výzvy českej zoo v Liberci – Tridsať dní pre Zem. Cieľom je pomôcť našej planéte drobnými zmenami v každodennom živote. Viac sa dozviete tu.

Ak sa chcete o Svetovom dni Zeme dozvedieť viac, navštívte stránku earthday.org.

Zdroj: earthday.org