Svetový deň zeme
Úvod » Svetový deň zeme

 

 

Milé dievčatá a ženy, premýšľate, kde sa schovať pred veľkonočnými šibačmi?

Príďte k nám do zoo! Sme tu pre vás aj počas veľkonočných sviatkov, v pondelok 22.4.2019 sme si pripravili aj program ku Dňu Zeme.

Samozrejme, že radi u nás privítame aj pánov.

 

Od desiatej do tretej hodiny sa s nami môžete zamyslieť, akú stopu na planéte zanechávame.

Máme pripravené tvorivé dielne pre veľkých aj malých, a môžete napísať odkaz našej planéte.

Zistíte, aká je cesta papiera a môžete vyskúšať ako vám ide triedenie odpadu.

 

Ukážte spolu s nami, že vám osud našej planéty nie je ľahostajný!

 

Ako bolo?

Na veľkonočný pondelok sme si pre návštevníkov pripravili stanovisko “na križovatke pri Perníkovej chalúpke”. Stanovisko bolo venované ekoaktivitám a veľmi nás teší, že návštevníkov zoo zaujali a aktívne sa do nich zapojili. Mohli si pozrieť ako dlho sa rozkladajú rôzne výrobky, zistiť aká je “Cesta papiera” – čiže od stromu, cez papier, recykláciu až nový výrobok a zistili, či vedia správne separovať.

Keďže v dnešnej dobe je problém hlavne s plastami a ich obrovským množstvom v oceánoch, upozornili sme aj na to, taktiež sme mali aktivitu – skúsiť vytiahnuť kačičku z plastov, čo návštevníci zistili, že naozaj nie je jednoduché. Najviac ich zaujala ale možnosť výroby stopy – pretože každý z nás zanecháva na planéte nejakú stopy. Svoje odtlačky rúk si potom mohli odniesť domov. Taktiež bolo možné zanechať odkaz našej planéte – a niektoré odkazy boli naozaj kreatívne. V tento deň prišlo do zoo 9014 návštevníkov.