Tretí ročník zooakadémie
Úvod » Tretí ročník zooakadémie

Máme za sebou júlový zoo-tábor plný zábavy, v spoločnosti exotických zvierat, s množstvom nových zážitkov a kamarátov. Tretí ročník dennej  zooakadémie sa odohrával priamo v areáli bojnickej zoo. Spolu s deťmi sme  päť dní spoznávali zoologickú záhradu.

Na deti čakal  bohatý program, spojený s poznávaním útrob zoo a jej úsekov. Nazreli sme  do zákulisia zoo, stretli sme sa s ošetrovateľmi na jednotlivých úsekoch. Vyskúšali sme si časť činností, ktoré sú pre ošetrovateľov dennou rutinou. Popri všetkých tých návštevách, sme stihli aj oddych a vedomostné hry. Najväčší úspech mali u detí kontaktné zvieratá.

Každý deň nás čakali  aktivity a nahliadli sme do jednotlivých úsekov v zoo.

Začiatok týždňa sme odštartovali vo vivárií. Tu nás čakala usmiatá pani ošetrovateľka Mirka, ktorá kŕmila ryby pred našimi očami.  Počas týždňa sme vivárium navštívili viac krát, pretože jeho obyvatelia majú presný harmonogram kŕmenia. Mohli sme tak vidieť kŕmenie rýb a plazov. Najviac sa deťom páčil pytón kráľovsky a leguán kubánsky. Ošetrovateľ Juraj nás previedol úsekom plazov.

Počas týždňa sme neobišli  ani úsek výživy, kde každý deň pani kuchárky pripravujú čerstvú stravu pre zvieratá. Potravu pre šelmy pripravuje skúsený mäsiar Paľko, ktorý nás privítal na jeho rajóne. Prijali sme pozvanie k vedúcej výživy, pani Ovčiarikovej. Dozvedeli sme sa  čo obnáša starostlivosť o zvieratá v zoo a aký majú apetít jednotlivé druhy.

Veľa zábavy sme si užili  na úseku kopytníkov, kde nás prijala ošetrovateľka Veronika a zoznámila nás s jej úsekom. Mali sme možnosť nahliadnuť do výbehu zebry Harmannovej, antilop, pakoňov a oryxov. Veľkou zábavou pre nás bol výbeh antilop bongo, kde sme sa zapojili do zbierania šišiek a čistenia výbehu. Zasúťažili sme si,  ktorý tým bude mať vyvezených viacej fúrikov.

Horným rajónom kopytníkov nás previedla ošetrovateľka Baška, kde sme mali možnosť priblížiť sa ku kozorožcom, jeleňom a takinom.
Neobišli sme ani úsek veľkých a malých šeliem, kde nás ošetrovatelia previedli ich rajónom. Podarilo sa nám na vlastné oči vidieť rysa pri jeho rannom kŕmení.

Pavilón opíc sme spoznali pomocou pracovného listu.
Medzi návštevami jednotlivých úsekov sme stihli edukačné aktivity, súťaže a hru na detektíva.

Posledný deň akadémie sme navštívili výstavu venovanú hmyzu a morským živočíchom.
Nechýbalo ani fotenie s obľúbenými živočíchmi v sále, kde sme po aktívnom dni dobíjali baterky.

Na záver zooakadémie deti dostali certifikát o úspešnom absolvovaní.