Úspech našich českých kolegov prenikol aj za brány Národnej zoo Bojnice
Úvod » Úspech našich českých kolegov prenikol aj za brány Národnej zoo Bojnice

V Národnej zoologickej záhrade Bojnice sa okrem chovu exotických zvierat venujeme aj rôznym záchranným programom, či edukácii o ochrane zvierat a biodiverzity. Zapájame sa tiež do projektov na pomoc zvieratám v cudzine, ako aj do boja proti ilegálnemu lovu, pytliactvu a podporujeme boj proti pašerákom ohrozených druhov zvierat.

Z vyššie spomínaných dôvodov nás každý jeden úspech v tejto oblasti teší. Inak tomu nebolo ani pri úspechu našich kolegov z Českej republiky. František Přibrský, ktorý pracuje v zoo Ostrava a Tomáš Ouhel zo zoo v Liberci, viac ako štyri mesiace prenasledovali významných pašerákov zvierat na indonézskom ostrove Sumatra. Ich ilegálnu činnosť odhalili ešte vlani, pri natáčaní dokumentárneho filmu o kriticky ohrozených šupinavcoch ostrovných. Zásluhou českých záchrancov boli indonézski pašeráci zadržaný a zachránilo sa tak niekoľko druhov významných živočíchov, ako napríklad už spomínaný šupinavec ostrovný, tri mláďatá mačky bengálskej, alebo korytnačka mohutná.

Z úspechu našich českých kolegov sa veľmi tešíme a prajeme im ďalšie úspešné kroky, v boji za ochranu ohrozených druhov zvierat.

Bližšie informácie z priebehu celej akcie, ako aj hlasy samotných záchrancov či video-zostrih zo zadržania indonézskych pašerákov, nájdete v priloženom odkaze pod článkom. K nahliadnutiu sme pridali aj fotografie.

Odkaz na článok:

https://www.zoo-ostrava.cz/cz/zoo/novinky/2516-cesti-ochranari-pomohli-dostat-za-mrize-vlivneho-indoneskeho-paseraka/ 

Fotogaléria