V bojnickej zoo sme zrenovovali expozíciu mačky divej
Úvod » V bojnickej zoo sme zrenovovali expozíciu mačky divej

Mačka divá je samotárske zviera, ktoré je aktívne najmä v noci. Cez deň trávi čas väčšinou v brlohu. Veľmi dobre šplhá a je vynikajúcim plavcom. Podobá sa mačke domácej, rozdiely medzi nimi sú najmä v správaní. Čo sa týka fyziológie, mačka divá má v porovnaní s tou domácou, zavalitejšiu postavu. To je spôsobené najmä huňatejšou srsťou. Má tiež väčšiu hlavu, s dlhými fúzmi a menšími ušami.

V Národnej zoo Bojnice je mačka divá veľmi špecifickým zvieraťom. V súvislosti s ňou vyvíjame množstvo aktivít, týkajúcich sa záchranných projektov. Tie sú zamerané najmä na ochranu a posilňovanie jej populácie. V minulosti sme taktiež dali našim návštevníkom do pozornosti, že v areáli zoo budujeme najväčšiu rehabilitačnú stanicu pre mačku divú v Európe a určite nikomu neunikol z pozornosti ani projekt nesúci názov „Hľadáme mačku, pozor divú!“ V rámci neho sme vyzvali širokú verejnosť, aby pomohla pri jej monitorovaní.

V Národnej zoo Bojnice môžu naši návštevníci vidieť v expozícii dva exempláre mačky divej. Výbeh, ktorý toto krásne zviera obýva si žiadal zmenu. A preto sme sa pustili do jeho rekonštrukcie. V priloženej fotogalérii uvidíte, ako sa počas niekoľkých uplynulých dni zmenil.