V Národnej zoo Bojnice sme oficiálne privítali párik leňochov dvojprstých
Úvod » V Národnej zoo Bojnice sme oficiálne privítali párik leňochov dvojprstých

Uplynulá sobota sa za bránami bojnickej zoo niesla v slávnostnej atmosfére. V expozičnej časti sme vítali dvojicu leňochov dvojprstých, ktorí opustili zimovník v zázemí a svoj nový domov našli medzi našimi návštevníkmi.

Luna a Ukko prišli do Národnej zoo Bojnice už dávnejšie, no vonkajšie teploty im ešte nedovoľovali pobyt vo vonkajších priestoroch. S výrazným oteplením ale začala myšlienka o ich presune naberať reálne kontúry. V uplynulom týždni sa zoológovia bojnickej zoo rozhodli, že prišiel ten správny čas a pár leňochov môže putovať do novej ubikácie.

Leňochov sme vítali spolu s našimi návštevníkmi

A ako by to bolo, keby sme tento historický moment neoslávili spolu so svojimi návštevníkmi? Národná zoo Bojnice po prvý raz otvorila svoje brány ešte v roku 1955. V priebehu 67. rokov sa v jej expozícii vystriedalo nespočetné množstvo zvierat a aj v súčasnosti disponuje najväčšou kolekciou zvierat na Slovensku. V prípade atraktívneho primáta, ktorý nesie druhový názov leňoch dvojprstý ide ale o absolútnu novinku. A práve z tohto dôvodu sme sa chceli o radosť podeliť práve s našimi návštevníkmi. Každý, kto si v sobotu našiel cestu do bojnickej zoo, mohol spolu s nami tieto rozprávkové tvory privítať.

Luna nebude vonkajší výbeh obývať sama

Bojnická „leňoška“ dostala meno Luna. To jej vybrali naši priaznivci prostredníctvom hlasovania. K Lune neskôr pribudol samec Ukko a spoločne zdieľajú svoj nový výbeh. V ňom žijú spolu s troma pásavcami šesťpruhými a tak sa tento nový výbeh stal atraktívnejším.

Sväťo Malachovský sa stal kmotrom

Uvítania sa zúčastnil aj herec, spevák a humorista Sväťo Malachovský, ktorý sa zároveň stal kmotrom Luny. Ako sám uviedol, pozvanie do Národnej zoo Bojnice ho nie len potešilo, ale bolo mu cťou stať sa kmotrom tohto atraktívneho zvieraťa. Leňochy totiž patria k jeho najobľúbenejším zvieratám vôbec a sobotné popoludnie za bránami bojnickej zoo si užíval plnými dúškami. Ako ďalej povedal, o leňochov sa bude starať i na diaľku a urobí všetko pre to, aby pomohol pri vytváraní ideálnych podmienok pre ich chov.

Kmotor neodchádzal naprázdno

Okrem toho, že si Sväťo tento výnimočný deň užil, neskrýval veľkú radosť ani z darčeka, ktorý sme mu v Národnej zoo pripravili. Išlo o leňošku Luny ručnej výroby, ktorú mu uplietla chovateľka Veronika (viď vo fotogalérii). 

Už onedlho Vám prinesieme pripravovanú videoreportáž zo slávnostného uvítania!