V Národnej zoo Bojnice sme privítali nádherné mláďa zebry Hartmannovej
Úvod » V Národnej zoo Bojnice sme privítali nádherné mláďa zebry Hartmannovej

 

 

V Národnej zoologickej záhrade sa tešíme z ďalšieho prírastku. Len nedávno sme Vám priniesli radostnú správu o narodení „antilopiaka“ Ezeho a v týchto dňoch pribudla v sekcii kopytníkov krásna a zdravá zebra Hartmannovej.

Keďže si ju okamžite v bojnickej zoo obľúbili, dostala meno Malala, čo v preklade z afrikánčiny znamená „milovaná.“ Jej mama Maradi ju porodila vo výbehu a počas pôrodu k nim počasie vľúdne nebolo. Bola chladná noc a k nej sa pridala poriadna búrka. Zebry sa ale rodia vybavené na život v drsnej prírode, kde im predátori veľa času na prípravu do života nedajú. Po niekoľkých minútach sa zdravé mláďa vie samé postaviť a je schopné nasledovať svoju matku. Podobne to bolo aj v prípade malej Malaly.

Zebrie matky sú okamžite odhodlané brániť svoje mláďa, najmä prvých pár dní po narodení. Z tohto dôvodu to naše ošetrovateľky Vladka a Veronika nemali jednoduché. Dostať sa k matke s mláďaťom bližšie je veľmi riskantné a vyžaduje si to vysokú odbornosť a mnoho predošlých skúseností.

Malala si počína veľmi dobre a po niekoľkých dňoch sa spolu s mamou pripojí k zvyšku skupiny.