V letnom období sa intenzita zvierat z voľnej prírody, ktoré potrebujú pomoc našich zoológov stupňuje a najčastejšími „pacientami,“ ktorí prichádzajú do rehabilitačnej stanice sú dravce slovenskej fauny. Ide najmä o myšiaky hôrne, sokolov myšiarov, či sovu lesnú.
Medzi zranenými vtákmi sa z času na čas objavia i ježovia, veverice a iné druhy živočíchov. Len prednedávnom priniesli do našej zoo nálezcovia dve mláďatá veverice stromovej, ktoré našli nehybne ležať na chodníku vedľa cesty. Tie pravdepodobne vypadli z hniezda a ľudská pomoc bola v ich prípade nevyhnutná.
Mláďatká tak skončili v rukách našich odborníkov, ktorí sa snažili urobiť pre ich záchranu maximum. Žiaľ jedno z mláďat už na mieste nálezu nejavilo známky života a tak sa začal boj aspoň o záchranu toho druhého. U veverice bolo spozorované intenzívne krvácanie z nosa, čo bola prvá predzvesť otrasu mozgu, s podozrením na vnútorné zranenia. Mláďa dostalo neodkladnú a rýchlu veterinárnu pomoc. Vďaka tomu sa ho podarilo zachrániť a v súčasnosti sa mu darí. Malá veverica je ručne kŕmená v pravidelných intervaloch, približne po dvoch až štyroch hodinách špeciálnym mliekom. Po uzdravení bude veverica vypustená späť do voľnej prírody.
Veverica stromová sa vyskytuje vo všetkých typoch lesných porastov a väčších plochách stromovej zelene. Obýva aj parky, či zalesnené obytné územia, nachádzajúce sa v bezprostrednom kontakte ľudí. V súčasnosti už nie je žiadnou raritou a každodenne s ňou prichádzame do bezprostredného kontaktu. Je to veľmi obľúbený druh hlodavca a to najmä u malých detí. V minulosti boli veverice stromové veľmi rozšíreným druhom hlodavca, no v súčasnosti sa ich popoulácia výrazne znižuje. Preto je nesmierne dôležité, aby sme práve my ľudia neboli k osudu tohto zvieraťa ľahostajní a pri spozorovaní zranených jedincov sa zachovali tak, ako nálezcovia vyššie spomínanej dvojice mláďat veverice.