V sobotu sme privítali adoptívnych rodičov
31. mája 2023
Úvod » V sobotu sme privítali adoptívnych rodičov

Ako bolo

V sobotu do Národnej zoologickej záhrady Bojnice zavítali adoptívni rodičia, ktorí prispeli na chov našich zvierat v minulom roku. Pripravili sme si pre nich program v sále, kde sme ich privítali, poďakovali za ich priazeň a v pripravenej prezentácií si každý prispievateľ našiel krátke video ukážky o ich adoptívnych zvieratách.

Po programe v sále sme si ich rozdelili do dvoch menších skupiniek a spolu s lektorkami sa vydali na komentovanú prehliadku po zoo.

V roku 2022 nás podporilo 82 ľudí a kolektívov. Pomyselné prvenstvo v počte adopcií si odnáša surikata vlnkavá, ktorú podporili jej priaznivci desiatimi adopciami. O druhu priečku v počte  piatich adopcií sa delí vlk eurázijský spolu s pandou červenou. Najvyššiu sumu adopčných príspevkov sme prijali od piatich darcov vo výške 1300,- eur pre pandu červenú. Dokopy ste podporili 47 druhov zvierat v sume 7642,- eur.

Adopcia zvierat je možnosť, ako sa môže každý návštevník alebo iný priaznivec Nzoo Bojnice zapojiť do chovu ohrozených druhov zvierat. Je to symbolické gesto, v rámci ktorého si záujemca podľa výšky finančnej čiastky, ktorú je ochotný investovať, vyberie zo zoznamu svojho „zvieracieho obľúbenca“, pre ktorého sa stane na rok adoptívnym rodičom.

Všetkým adoptívnym rodičom patrí veľké Ďakujeme.