Vaša podpora má zmysel! Arthur a jeho úspešný lov na pytliakov!
Úvod » Vaša podpora má zmysel! Arthur a jeho úspešný lov na pytliakov!

Vaša podpora má zmysel!  Arthur a jeho úspešný lov na pytliakov!

Organizácia Save-elephants, s ktorou Národná zoo Bojnice spolupracuje, v uplynulých dňoch iniciovala zatknutie členov zločineckej skupiny. Tá bola zodpovedná za pytliactvo a pašovanie slonoviny. Pri razii sa zhabalo 101,3 kg slonoviny, strelivo do guľometu a jedno vozidlo. Predpokladá sa, že zaistená slonovina pochádza z dedín Konongo v departemente Kouilou a Ngokosso v okrese Banda v departemente Niari. Medzi šiestimi zatknutými, ktorí majú konžskú štátnu príslušnosť sú aj seržant konžskej armády, príslušník policajného zboru a bývalý strážca národného parku. Zaisteným pytliakom a priekupníkom hrozí 5 ročný nepodmienečný trest odňatia slobody.

Nezákonný obchod s výrobkami z voľne žijúcich živočíchov vedie k vymieraniu druhov divých zvierat na celom svete. Toto nelegálne obchodovanie je treťou najziskovejšou formou obchodovania s drogami a zbraňami.

Výťažok z „darčekov, ktoré majú zmysel“,  tričiek a mikín, pomohol podporiť  Arthurove aktivity. Z každej mikiny a trička s logom „Pomáham dobrej veci“, ktoré ste si v našej predajni suvenírov kupovali koncom minulého išlo z každého predaného kusu 4 € organizácii Save-elephants. Výťažok za rok 2020 bol 656 Eur. Ďakujeme Vám. Po upokojení pandemickej situácie si budete môcť opäť kúpiť tieto mikiny a tričká vyrobené z organickej bavlny a naďalej tak pomáhať dobrej veci.