Vianoce sa blížia
14. decembra 2023
Úvod » Vianoce sa blížia

Blížia sa najkrajšie sviatky v roku, preto sme s deťmi zo zookrúžkov pripravovali vianočné dekorácie a pozdravy.

Využili sme pri tvorení staré publikácie z ktorých vznikli krásne ozdoby na stromček.
Poďte sa inšpirovať spolu s nami.

Ako prvé tvorili deti vianočne pozdravy. Využili pri tom farebné papiere a rôzne kreatívne sady na zdobenie a ozdobné nožnice. Ktorým ostal čas, stihli vytvoriť aj ozdoby na stromček.

Na vytvorenie ozdoby na stromček budete potrebovať: novinový alebo iný papier, lepidlo, nožnice, špagátik a korálky na ozdobenie.

Žiadna veda, zvládnete aj s deťmi. My sme použili na tvorbu okrúhlej ozdoby starú knihu. Potrebujeme tri stránky z nej. Podľa toho, akú veľkosť ozdoby chceme, musíme prispôsobiť aj veľkosť stránok. Je to jednoduché, šírka stránky je polomer ozdoby. Poskladáme si tri vejáriky, zlepíme ich najskôr každý zvlášť a potom dokopy. Šnúrku vlepíme medzi dva vejáriky. Výhodou papiera starej knihy je, že drží hocijaké lepidlo. Na anjelika potrebujeme dva vejáre, ktoré spolu zlepíme, ale ešte pred tým ohneme a prilepíme krídla v hornej časti vejára a vložíme špagátik, ktorý bude slúžiť na zavesenie ozdoby. Ozdobu v tvare srdca sme si spravili zlepením viacerých vrstiev vystrihnutých srdiečok.

A takto vyzerajú hotové papierové ozdoby zo starej knihy.

 

Vianočnú atmosféru nám dotvárala vianočná hudba a vôňa punču.