Záchranný program Kukang Rescue sa podieľal na dokumentárnej sérii o národných parkoch sveta
Úvod » Záchranný program Kukang Rescue sa podieľal na dokumentárnej sérii o národných parkoch sveta

Čo je to Kukang Rescue program?

Aktivistami tohto program sú zoológovia a ochranári prírody, ktorí bojujú proti nezákonnému obchodu s divými zvieratami, najviac sa zameriavajúc na útloňa váhavého. Svoju činnosť sústredia najmä na ostrove Sumatra v Indonézii. Od roku 2014 vybudovali so svojou neziskovou organizáciou záchranné a rehabilitačné centrum pre útloňa, s cieľom vracať ich späť do divočiny. V rámci programu ale spolupracujú I na edukácii detí a domorodej komunity. Ich snahou je u týchto ľudí rozvíjať pozitívny vzťah k prírode. Zamestnávajú bývalých pytliakov, z ktorých urobili terénnych pracovníkov a z miestnych farmárov sa snažia robiť ochrancov prírody. Hlavným zámerom Kukangu je čo najviac znížiť mieru nelegálneho obchodovania s útloňmi a chrániť populáciu ohrozených zvierat v prírode.

Kukang Rescue súčasťou natáčania

V prvej polovici apríla, uviedla vysielacia platforma Netflix nový dokumentárny seriál, nazvaný “Our Great National Parks,” ktorý má divákov zaviesť do najpozoruhodnejších národných parkov sveta. Jedným z nich je aj Národný park Leuser, na severe indonézskeho ostrova Sumatra, kde sústreďuje svoju činnosť práve vyššie spomínaný Kukang. V rámci tohto vysielacieho projektu, vznikol aj samostatný krátky document o činnosti a aktivitách Kukang Rescue.

Nepremeškajte príležitosť na Netflixe

Päťdielnu dokumentárnu sériu môžete na Netflixe sledovať od 13. apríla a my odporúčame všetkým, ktorí mate aspoň trocha blízko k prírode, aby ste túto príležitosť využili. Ide o krásne spracovaný dokument, ktorého hlavným cieľom je poukázať na krutú realitu v divočine, či boj proti nej.