Zookrúžok 2021 – 2022
Úvod » Zookrúžok 2021 – 2022

 

 

Národná zoologická záhrada sa už niekoľko rokov venuje edukačnej činnosti, ktorej hlavnou náplňou je výchova a vzdelávanie mládeže. V tejto súvislosti pravidelne pripravuje zookrúžky, ktoré sú určené pre neobmedzené vekové kategórie. Zoo krúžok nesie názov „Mladý zoológ“ a na našu radosť sa do neho každoročne zapája nespočetné množstvo detí.

Inak tomu nie je ani v aktuálnom školskom roku. Žiaľ, vlani sa tento populárny krúžok musel z dôvodu nariadeného „lockdownu“ zrušiť. V školskom roku 2021/2022 sme ale opäť ponúkli možnosť prihlásenia sa do krúžku. Opäť nás potešil obrovský záujem, ktorý naši mladí zoológovia prejavili.

Veríme, že opäť naplníme očakávania detí, ale i rodičov. V priebehu školského roka 2021/2022 sme pre deti pripravili množstvo aktivít, ktoré ich budú navádzať na správnu životnú cestu. Veríme, že niektorí v nich nájdu i uplatnenie vo svojej budúcej kariére a že zookrúžok za našimi bránami dá každému ten správny základ.

Výučba bude prebiehať zábavnou formou. Prevažnú väčšinu času strávime s deťmi v expozičnej časti zoologickej záhrady. Zapojíme sa aj do tvorivých dielní a chýbať nebudú ani návštevy zázemia, či odborné výklady našich chovateľov.

Veríme, že nám nevystaví stopku pandémia koronavírusu a že si zookrúžok v školskom roku 2021/2022 spoločne užijeme.